موثرین روش برای کار کمتر و سود بیشتر در کسب و کار

 

معمولا روند رشد در کسب و کارهای کارآفرینی و مدیر مالکی به این صورت است که ابتدا کارآفرین یا صاحب کسب و کار با استفاده از تخصص و ایده خود کار را شروع می کند و در ابتدا اغلب فعالیت‌ها، طراحی، تولید، بازاریابی و فروش و … را خود به تنهایی انجام می‌دهد یا در تمام این فعالیت‌ها خود نقش مهمی را ایفا می‌کند. بدین ترتیب وقت، تمرکز و توجه زیادی را صرف راه‌اندازی کسب و کار خود می‌کنند.

 

پس از موفقیت در این مرحله و فروش اولین محصولات خود، سعی در جذب افراد جدید برای ایجاد فروش بیشتر دارد. اما با افزایش کارکنان و جذب افراد جدید نه تنها مشغله و میزان کار او کمتر نمی‌شود بلکه برعکس باید زمان بیشتری را نیز صرف کسب و کار، آموزش و نظارت مستقیم بر نحوه انجام کار کند.

 

این موضوع تا جایی ادامه می‌یابد که او دیگر وقت بیشتری برای انجام کارها (به طور مستقیم یا غیر مستقیم) ندارد.

 

حال با دو مشکل مواجه است:

  1. چه زمانی قرار است به توسعه کسب و کار بیاندیشد و برای آن برنامه‌ریزی کند در حالیکه تمام وقت خود را صرف فعالیت‌های جاری و مرتبط با تولید و فروش کرده است؟!
  2. چه طور می‌تواند کسب وکار خود را توسعه دهد، وقتی زمان بیشتری را برای نظارت بر فعالیتهای کارکنان جدید ندارد؟

 

 

 

راهکار آن ساده است و پاسخ ایجاد سیستم است.

در واقع شما باید الگوها و شابلونهایی برای چگونگی انجام کارها توسط خود ایجاد کنید و آن الگوها را به صورت رویه‌ها و فرایندهای انجام کار مدون کنید. هر زمان نفر جدید به جمع شما اضافه شد این فرایندها را در اختیار او قرار دهید و با آموزشی خیلی مختصر و کوتاه از او بخواهید تا مطابق با آن فرایند فعالیت‌های خود را ان