زمان مطالعه مطلب: 3 دقیقه

سیستم چیست؟

یک سیستم مجموعه ای از فرآیندهای است که می تواند بدون شما اجرا شود. Ryan Allis

پیشرفت و موفقیت برای کسی است که قادر به انجام کارهای عالی برای خودش باشد. موفقیت زمانی بدست می‌آید که او پیروان خود را برای انجام عالی کارها با خودش توانمند کند. مهم وقتی است که او رهبرانی برای انجام عالی کارهای برای خودش توسعه دهد اما بقا و تثبیت تنها زمانی ایجاد می‌شود که فرد سازمان خود را در موقعیتی قرار دهد که بدون او کارهایی بزرگی انجام شود.” جان سی. ماکسول.

سیستمی کنید

می‌توان گفت:

یک سیستم مجموعه ای از فرآیندهای است که می تواند بدون شما اجرا شود. همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، شما باید سیستم ها و فرایندهایی را ایجاد کنید که می توانند تا حد امکان به صورت خودکار انجام شوند. شما باید سیستم های توزیع، سیستم های موجودی، سیستم های بازاریابی، سیستم های پشتیبانی مشتری، سیستم های تحقیق و توسعه، سیستم های حسابداری و استخدام و سیستم‌های بسیار دیگری را ایجاد کنید.

سیستم ها قوانین، سیاست ها و رویه‌هایی هستند که افراد آموزش دیده می‌توانند مستقل از شما، شرکت شما را رشد داده و آن را به صورت مکرر تکرار کنند.

برخی سیستم‌های مورد استفاده

بیایید نگاهی بیاندازیم به برخی از نمونه‌ سیستم‌هایی که در یک سرمایه‌گذاری کارآفرینی ساخته شده‌ و مورداستفاده قرار می‌گیرد.

شما نیاز به ساخت سیستم برای بررسی عملکرد دارید. شما نیاز به سیستم‌هایی برای چیزهای ساده مانند گرفتن غذا در طول روز برای تغذیه کارمندان خود در صورت نیاز دارید. شما نیاز به سیستم‌هایی برای آموزش افراد جدید، هنگامی که محصول شما کار نمی‌کند به مشتریان اطلاع دهید، برای بررسی عملیات کسب و کار خود، برای بدست آوردن و جمع آوری بازخورد در محصول خود، برای انجام برنامه‌ریزی هزینه و برنامه‌ریزی مالی و پرداخت هزینه برای خرید، برای پرداخت حقوق از طریق حقوق و دستمزد، برای تعیین اینکه مشتریان چقدر خوشحال هستند، برای رسیدگی به درخواست‌های تعطیلات برای کارکنان خود، برای تست بازاریابی خود با استفاده از روش علمی که در فصل قبل صحبت کردیم، برای مدیریت درخواستها برای پیشنهادات(RFPs) ، شما برای نصب سخت افزار نیاز به سیستم دارید، برای ارائه اسناد مالیاتی، قراردادهای حقوقی و بازخورد کامل 360 به کارمندان شما، برای برقراری ارتباط داخلی و خارجی و …

این‌ها فقط چند نمونه از صدها یا هزاران سیستم است که در سازمان های پیچیده و بزرگ اجرا خواهند شد.

در فاز کارآفرینی، سعی کنید در سیستم‌های رسمی‌ای را ایجاد کنید. شما فقط نیاز دارید، حداقل نیاز سیستم‌های کارآمدی را داشته باشید که به طور هماهنگ اجرا می شوند.در ادامه  همانطور که رشد می‌کنید، می‌توانید فرایندهای پیچیده‌تر و کامل‌تری را به وجود آورید.

در طول سال اول کسب و کار، موفقیت شما واقعا در مورد آنچه چیزی است که شما شخصا انجام می دهید و محصولی که خواهید ساخت. پس از سال اول کسب و کار، موفقیت شما بیشتر توسط افرادی رقم می‌خورد که شما، آن‌ها را استخدام کرده‌اید. پس از سال اول و یا حتی چند ماه اول تلاش‌های خود را برای انجام همه چیز متوقف کنید. افراد باهوش را استخدام کنید و با کمک آنها، سیستم‌های مورد نیاز را طراحی کنید تا وقتی شما حضور ندارید همان اتفاقی بیافتد بیافتد که با حضور شما به دست می‌آمد.

برای آشنایی با مزایای سیستم توصیه مقاله“آیا سیستم‌سازی کسب و کار، ارزش تلاش کردن را دارد؟” را مطالعه بفرمایید.

منبع:

http://startupguide.com/

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره پیام دهید.