سیستم کسب و کار
زمان مطالعه مطلب: 2 دقیقه

به نظر شما در کسب و کارتان چه چیزی حکم طلا را دارد؟

 

بر اساس نظریات آقای سم کارپنتر مولف یکی از پرفروش ترین کتاب ها در حوزه موفقیت کسب و کارها و سیستم سازی، ناکارآمدی در هر کسب و کاری حکم طلا را دارد. بر اساس نظرات ایشان اگر متوجه ناکارآمدی ها در کسب و کار و حتی زندگی خود بشوید و قدم به قدم و با تلاش به سمت کاهش و حذف این ناکارآمدی ها پیش روی کنید، کسب و کار و زندگی شما به یک منبع سودرسان تبدیل خواهد شد.

 

اگر کسب و کار و زندگی شما دارای اشکالات و ناکارآمدی های زیادی است، پس طلای بسیاری برای کشف دارید. منتها این معدن با ارزش طلا مدت ها است از نگاه شما پنهان مانده است. کافی است جستجو کرده و کمی تلاش کنید. البته تلاش هوشمند نه تلاشی که تا پیش از این انجام می دادید.

 

در سیستم سازی زمانی که شما با چالشی مواجه میشوید، یکبار برای همیشه و بصورت ریشه ای آنرا حل کرده و کنار میگذارید.

 

شما چه بدانید و چه ندانید یا خوشتان بیاد یا بدتان بیاید، سیستم ها تمام کسب و کار شما را در بر گرفته اند. کسب و کار شما حاصل جمع همه این سیستم ها هستند. اگر شما هم مثل اکثر افراد هستید، بطور طبیعی به سیستم هایی که کسب و کار شما را تشکیل میدهند توجهی نکرده و نمی بینید که کدام یک از این سیستم ها کارکرد درستی دارند و کدام یک ناکارآمد هستند.

 

هدف عمده سیستم سازی هدایت شما به سوی روش های نوینی است که بتوانید زندگی خود را بهتر شناخته، آنرا تحت کنترل خود در آورده تا به نتایج دلخواه تان برسید. وقتی به درک سیستماتیک برسید، دید شما نسبت به جهان و محیط اطرافتان تغییر کرده و زندگی و کارتان مثل سابق نخواهد بود.

 

سیستم سازی برای همه افرادی که با دنیای کسب و کار و تجارت در ارتباط هستند از بنیانگذار یک فروشگاه کوچک گرفته تا مدیر اجرایی شرکت های چند ملیتی مفید خواهد بود.

 

با سیستم سازی شما دیگر تحت تاثیر محیط، گفته های دیگران، حدسیات و ناهنجاری های احساسی و روحی قرار نخواهید گرفت. سیستم سازی به مکانیزم های زندگی و کسب و کار شما نظم داده و متعاقباً در پی این نظم، آرامش نیز خواهد آمد.

 

کسب و کار شما از فرایندها و سیستم های متوالی تشکیل شده است. در همین لحظه تمام سیستم های کسب و کارتان بصورت گام به گام در جریان هستند و هر یک از آنها چه قابل مشاهده باشند و چه نباشند، آینده کاری شما را تعیین خواهند کرد. پس برای ساختن آینده ای که دوست دارید باید از هم اکنون این سیستم ها را با دقت شناسایی و مدیریت کنید. پس از شناسایی سیستم ها باید مشخص کنید کدام یک از آنها به خوبی کار نمیکنند. سپس باید به سرعت نسبت به اصلاح آنها اقدام نمایید.

 

به عبارت دیگر باید در ابتدا سیستم های کسب و کار خود را مشاهده کنید، در ادامه باید آنها را تک به تک از یکدیگر تفکیک کنید و در انتها آنها را اصلاح کنید. این فرایند سیستم سازی است. پس باید در سیستم سازی سیستم های نارکارآمد را از کسب و کار خود حذف کنید و سیستم های کارآمد و جدید را جایگزین آنها کنید.

 

به زودی مطالب کاملی در خصوص اینکه چطور باید سیستم سازی کنید برایتان خواهیم نوشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره پیام دهید.