سیستم سازی
زمان مطالعه مطلب: 3 دقیقه

مالک کسب و کار خود باشید؛ به جای آنکه شما در تصاحب کسب وکار باشید!

افسار کسب و کار خود را دست بگیرد.

در امریکا، راه آسان میلیونر شدن این است که کسب وکار خود را شروع کنید. البته این مسیربه نظر آسان است! بیشتر کسب وکارهای تازه به دلیل بی‌تجربگی افراد شکست می‌خورند.

دلیل اصلی عدم شروع به کار کسب و کارها، ترس از دست رفتن پول و سرمایه است. ۹۵ درصد کسب و کارهای جدید توسط افراد بی تجربه در دو یا سه سال اول شکست می خورند و جالب است بدانیم طبق تحقیقات انجام شده ۹۶% کسب و کارها کمتر از ده سال عمر می‌‌کنند.

در مورد اصلی‌ترین دلیل این موضوع و راهکارهای عملی جلوگیری از آن در کتاب سیستم‌سازی توضیح داده شده است.

چرا این اتفاق می‌افتد؟

 چون آن‌ها نمی‌دانند چگونه موفق شوند. آن‌ها تصوری برای موفقیت کسب و کار خود ندارند. ممکن است ایده‌هایی برای محصول یا خدمات خود داشته باشند، اما لزوماً راه موفق شدن در کسب و کارشان را نمی‌دانند.

آیا می‌دانید چرا کسب و کارها موفق می شوند؟

جالب است بدانیم که ۸۰ درصد کسب وکارهای تازه توسط تجار با تجربه موفق می شوند. حالا چرا این طور است؟ زیرا تجار با تجربه می دانند چه کاری انجام دهند، نحوه خریداری خدمات و محصولات، روش مذاکره با تامین کنندگان، کسب درآمد، مذاکره برای اجاره نامه، چگونگی فروش و عرضه کالا به بازار و مدیریت امور مالی خود را می دانند. به عبارتی، تجربه کلید اصلی شروع کار و موفقیت است.

شایستگی موجب تفاوت می شود

بنابر گفته های Dunn و  Bradstreet، اغلب کسب وکارها در آمریکا به دلیل “بی کفایتی مدیریتی” شکست می خورند. بی کفایتی مدیریت  یعنی اداره کسب وکار بدون شناخت از کاری که انجام می دهند. اینجا دو حوزه مهم بی کفایتی مدیریتی وجود دارد که باعث شکست کسب و کار می شود.

اولی فروش و بازاریابی است. ۴۸ درصد از شکست کسب و کارها به دلیل عدم فروش کافی محصولات و خدمات می باشد. تعداد اندکی از کسب وکارها با وجود فروش و درآمد بالا شکست می خورند.

هزینه های خود را کنترل کنید. دلیل دوم شکست کسب و کارها، حدود ۴۶ درصد، به دلیل عدم کنترل هزینه هاست. ممکن است در ابتدا فروش کافی داشته باشند، اما در انتها به هر حال شکست می خورند. فروش و بازاریابی، سرمایه گذاری و کنترل هزینه، هر دو نیاز به تجربه دارند و اگر قصد استقلال مالی دارید باید چگونگی کار با این دو را یاد بگیرید.

شانس خود را افزایش دهید

 باید مهارت های لازم برای موفقیت را یاد بگیرید. موفقیت در کسب و کار به دلیل شانس نیست. موفقیت یک فرمول بر اساس توانایی، تجربه و مهارت و هوش به اندازه کافی است. می‌توانید آنچه می‌خواهید بدانید را یاد بگیرید. شما می‌توانید با یادگیری از طریق آموزش شغلی در حوزه‌های مهارت‌های فردی و مدیریت کسب و کار ، شروع کنید. اغلب تاجران و مدیران موفق به این دلیل موفق می‌شوند که تمام آموزش‌های خود را با کار کردن برای شخص دیگری انجام می‌دهند.

دو راه برای اطمینان از دستیابی به موفقیت در کسب و کار:

اول، با کار کردن برای شخص دیگر، دانش و تجربیاتی را در زمینه کسب و کار خود در زمان کوتاه به دست آورید و در حوزه‌ای که علاقمندید کار کنید. در این مسیر هر کاری که ممکن است را یاد بگیرید.

دوم، در مورد کسب و کار، به خصوص کسب و کارهای کارآفرینی بیشتر مطالعه کنید. هر هفته یک یا دو کتاب و مجله تجاری که مرتبط با حوزه کارتان است را بخوانید. هرگز یادگیری و رشد را رها نکنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره پیام دهید.