زمان مطالعه مطلب: 4 دقیقه

آیا سیستم‌سازی کسب و کار، ارزش تلاش کردن را دارد؟

وقتی شرکت‌ها شکست می‌خورند، ورشکسته می‌شوند، رشد نمی‌کنند تقریبا همیشه یک دلیل دارد. آن‌ها روی کارمندان، سیستم‌ها و فرایندهایی که نیاز دارند سرمایه‌گذاری نکرده‌اند.

try to systemize
try to systemize

سیستم‌ها برای صاحبان کسب وکار یک وضعیت نامطلوب هستند. سیستم‌ها را به عنوان یک ابزار پیچیده، گران، غیرقابل انعطاف و فقط خسته کننده شناخته می‌شوند. بسیاری از کارآفرینان و صاحبان کسب و کار به جای اجرای سیستم‌ها، تصمیم به تمرکز بر فعالیت‌های هیجان انگیزتر مانند فروش، بازاریابی و تولید / راه اندازی محصولات می‌کنند. این انتخاب بسیار جالب منجر به تحمیل هزینه‌های زیاد و اتلاف زمان‌های زیادی می‌شود.

بدون سیستم‌های کسب و کار با کیفیت، شما در نهایت به خاطر کار سخت و بیش از حد طولانی که انجام می‌دهید، خسته و نا امید می‌شوید. گاهی اوقات ممکن است تعجب کنید که صاحب کسب و کار با داشتن یک ایده خوب نیاز دارد تمام ساعت‌ها و زمان‌ها در حال کار کردن باشد. خوشبختانه، اضافه کردن سیستم‌های تجاری مناسب باعث سهولت و آزادی بیشتری خواهد شد و زمان آزاد بیشتری در اختیار صاحبان کسب وکار قرار می‌دهد.

منظور از سیستم چیست؟

یک سیستم مجموعه ای از فرآیندهای فعال و بدون نیاز به مداخله و در دسترس است. در واقع سیستم مجموعه‌ای از عناصر به هم پیوسته است که برای تحقق هدفی خاص متمرکز شده است.

همانطور که کسب و کار شما رشد می‌کند، شما باید سیستم‌ها و فرایندهایی را ایجاد کنید که تا حد امکان کسب وکار ما را به سمت خودکارشدن سوق دهد. ” سیستم ها در واقع قوانین، سیاست ها و رویه هایی هستند که افراد آموزش دیده  و متبحر می‌توانند با رشد شرکت شما به کسب و کارتان منتقل کنند و پس از آن کسب وکار شما مستقل از شما و سایر افراد کار کند. من اضافه می‌کنم که سیستم هایی که از تکنولوژی استفاده می‌کنند، حتی می توانند جایگزین افراد شوند و با صرفه‌جویی در زمان و پول شما زمینه استفاده از آموزش برای رشد و تسعه کسب وکار را فراهم کنند.

در مقاله “سیستم چیست؟” با مفهومو تعریف سیستم ب وطر کامل آشنا خواهید شد.

سیستم‌ها به دو دلیل باید ستایش شوند!

اول. سیستم‌ها، داخل و پشت صحنه هستند، آن‌ها در یک صندلی عقب‌تر حامی فعالیت‌های اصلی و ارزش‌ساز مانند بازاریابی و فروش هستند که در بیرون کسب و کار دیده می‌شود.

دوم. برخی از صاحبان کسب و کار معتقدند که اندازه گیری ROI سیستم‌ها دشوار است؛ چرا که آنها مسیر آهسته‌تر و غیرمستقیم برای کسب سود هستند. سیستم‌ها و خودکارسازی‌هاا، سود را تولید می‌کنند، اما به شیوه‌ای غیر سنتی. خودرکارسازی‌ها زمان را برای شما ذخیره می‌کنند و این زمان در آینده برای شما پول را ایجاد خواهد کرد.

موفقیت شرکت شما بسیار وابسته به کیفیت سیستم‌هایی است که شما پیاده‌سازی می‌کنید. در اصل، در حال حاضر شمابرای سازماندهی کسب و کار خود تلاش میکنید سپس از زمان ذخیره شده و پول به دست آنده لذت خواهید برد.

اگر هنوز احساس می‌کنید سیستم‌ها، پیچیده، گران، غیر قابل انعطاف و فقط خسته کننده هستند، در ادامه چند دلیل برای تمرکز بر روی سیستم‌ها بیان خواهم کرد.

4  مزایای کلیدی که از سیستم به دست می آورید.

  1. به شرکت شما اجازه رشد به صورت یکپارچه را می‌دهد.systemize business

سیستم‌ها فرآیندهای تکراری هستند که بدون در نظر گرفتن اندازه شرکت یا صنعت یا محل انجام کار، کار می‌کنند. سیستم‌های شما اجازه می دهند رویه‌ها و کاری‌تان را در یک مکان خاص انجام مید‌دهید که کپی کرده و دقیقاً مطابق با همان را در بسیاری از نقاط مختلف انجام دهید تا بتوانید کسب و کارتان را توسعه و رشد دهید. هر بار که شعبه جدید تاسیس می‌کنید یا مکان جدیدی را راه‌اندازی می‌کنید، نیاز به اختراع دوباره چرخ نیست! شما می‌توانید با کمک سیستم‌ها بی‌نهایت بار و به صورت نامحدود از روی کسب و کار خودتان تکثیر کنید.

  1. وقتی فروش قرار است انجام شود،‌ قیمت را بالاتر اعلام خواهید کرد.

بسیاری از افرادبه دنبال خرید کسب و کاری هستند که با یک کلیک، عملیات کاری و تولید را شروع کنند در واقع به دنبال سیستم‌هایی هستند که قبلاً اثبات کرده‌اند که سود مناسبی را تولید کرده‌اند. سیستم‌ها به یک شرکت ارزش می‌بخش و می‌تواند بدون مشارکت بنیانگذار آن ادامه یابد. با توجه به کارگزاران کسب و کار، این ارزش در مقایسه با سایر شرکت‌های غیر سیستمیک، زمانی که این کسب وکار برای فروش عرضه می شود، قیمت فوق العاده‌ای خواهد داشت. به خوبی برای سیستم‌سازی کسب وکارتان زمان تخصیص دهید تا در زمان فروش بتوانید بالاترین قیمت را ارائه دهید.

  1. پول را روی منابع ذخیره می‌کند.

بسیاری از سیستم ها برای شما کار می‌کنند. آنها جای کارکنان شما را می‌گیرند و پول شما را  که برای حقوق و دستمزد، مالیات و مزایا باید صرف می‌شد، برای‌تان ذخیره می‌کنند. به عنوان مثال، ابزار CRM که ایمیل‌های پاسخ دهنده را ارسال می کند و یک ابزار زمانبندی آنلاین، که در هزینه‌های یک کارمندی صرفه‌جویی که به عنوان دستیار یا اپراتور این حوزه فعالیت باید داشته باشد یا اجازه دادن به مشتریان خود برای پرداخت آنلاین از طریق درگاه‌های پرداخت الکترونیک بسیار کم‌هزینه‌تر از استخدام یک کارمند حسابداری تمام وقت برای انجام کارهای مربوط دریافت وجه و ثبت حساب می باشد. این سیستم‌ها را کافیست یکبار تنظیم کرده و پیکربندی آن را تعریف کنید، بعد از کمتر نیاز به مداخله و انجام کاری جدید توسط شما را دارند.

  1. نتایج متداول، سازگار و قابل تکرار ایجاد می‌کند.

یکی از ارزشمندترین مزایای سیستم ها قابلیت اطمینان آنهاست. هنگامی که سیستم‌های اثبات شده‌ای دارید – تبدیل فروش، پیگیری، مراقبت از مشتری، توسعه محصول و قیمت‌گذاری – هر زمان که شما نتایج مناسبی، مطلوب و قابل اندازه‌گیری را به صورت مکرر به دست خواهید آورد. سازگاری ارائه شده توسط سیستم‌ها یک ضرورت است که در نقطه تماس برای افزایش تجربه مشتری، منجر به فروش بیشتر می شود.

با اجرای چند سیستم، شما قادر به استفاده از توان بالقوه شرکت خود هستید و خود را از رقبا متمایز خواهید کرد. سیستم شما را به اولویت‌بندی و تمرکز خود را بر روی مهم‌ترین اقدامات، برای رشد شرکت شما می‌کند.

جان سی. ماکسول(یکی از تاثیر گذارترین کارشناسان رهبری در جهان): در دراز مدت سیستم‌ها به شما اجازه می‌دهند که یک میراثی را ایجاد کنید که در غیبت شما با موفقیت‌های پیشین به کار خود ادامه دهد.

تا حالا حتماً متوجه شده اید با سیستم‌سازی کسب و کار، درآمد شما را به حداکثر می‌رسد و سیستم‌ها به شما کمک می‌کنند تا وقت ارزشمند خود را برای تمرکز بر آنچه که در کسب وکار و زندگی شما مهم است، صرف کنید.

با سیستم‌سازی شما از غرق شدن در شلوغی‌ها و کاهش بهره‌وری شما جلوگیری می‌شود.

منبع:

http://startupguide.com/

برچسب ها:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای دریافت مشاوره پیام دهید.